Рус
Укр
Контакти
Про нас
Завантажити

Навчання грамоти:

Вправи на читання:

Вправи на письмо:

Прислів'я - танграм:

Азбука у віршах з елементами ейдетики:

Укр. мова, 2-3 класи:

Українська мова, 4-й клас:

Державна підсумкова атестація в 4 класі:


Підпишіться на розсилку новин
Ігрові вправи
для дошкільнят та молодшої школи від Самоучки


Підписатись листомДиски з вправами Самоучка
Письмо та Читання    

Букви я, ю, є, ї

Виконуючи звуко-буквений аналіз слів, учні, як правило, правильно вказують кількість букв у слові, оскільки букви-значки порахувати легко. А у визначенні звуків часто помиляються. Найбільше помилок допускають при аналізі слів, де зустрічаються букви «я», «ю», «є», «ї». Часто діти не звертають увагу на те, в яких позиціях в слові знаходяться ці букви, і, залежно від цього, що позначають. Після букв, що позначають приголосні звуки, букви «я», «ю», «є» позначають м’якість приголосних звуків і, відповідно, звуки [а], [у], [е].

На початку слова, а також після букв, що позначають голосні, та після апострофа букви «я», «ю», «є» позначають по два звуки: [й,а], [й,у], [й,е]. Буква «ї» завжди позначає два звуки [й,і].

Практика показує, що усно зафіксована вчителем помилка чи виправлена в зошиті не спонукає учня до бажання виконати завдання правильно. Натомість, діти дуже не люблять, коли їх помилку показує комп’ютер. Виконуючи вправу на комп’ютері, учні уважніше ставляться до роботи, більше вникають в суть завдань, стараються пригадати правила і примінити їх в роботі.

Мета вправи – допомогти учням правильно виконувати звуко-буквений аналіз слів, вчити складати звукові моделі їх, закріпити знання знаків, якими позначаються звуки при звуковому аналізі. Привчати дітей уважно, вдумливо ставитись до виконання завдань.

   Реклама:

запустити вправу

Скачать / ЗавантажитиЩоб запустити вправи, на вашому комп'ютері повинен бути встановлений флеш-плеєр (Adobe Flash Player). Якщо у Вас ще не встановлений флеш-плеєр - завантажте його тут

   Реклама:


Мета проекту Самоучка    
Інтерактивна вправа Букви я, ю, є, ї - вивчаємо читання, письмо, українську мову за допомогою комп'ютера та ігрових вправ. На сайті Самоучка викладаються вправи, виготовлені вчителями початкової школи для шкільного та позашкільного навчання.


Новинки
Weiter


   Реклама:


  © Copyright Самоучка   Rambler's Top100  Конфіденційність  Посилання
Всі вправи є предметом авторського права і призначені тільки для особистого використання. Будь-яке копіювання або відтворення в друкарських і електронних ЗМІ заборонене без письмового дозволу адміністрації сайту. © samouchka.com.ua

скачати завантажити развиваючі цікаві флеш ігры для дітей хлопчиків та дівчаток онлайн online вивчення за допомогою компьютера дітям