Рус
Укр
Контакти
Про нас
Завантажити

   Підпишіться на розсилку новин
Ігрові вправи
для дошкільнят та молодшої школи від Самоучки


Підписатись листомДиски з вправами Самоучка
Математика: 4 клас    

Рівняння з трьома діями

Розв’язування рівнянь з двома і трьома діями в початковій школі ґрунтується на правилах знаходження невідомих компонентів дій додавання, віднімання, множення і ділення.

Тобто, щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок. Щоб знайти невідомий від’ємник, треба від зменшуваного відняти різницю. Щоб знайти невідоме зменшуване, треба додати (скласти) від’ємник і різницю. Для запам’ятання правил використовують поняття «ціле» і «частини». Допоможе в цьому наша попередня збірка «Рівняння і задачі».

Невідомі множники, ділене і дільник шукаємо, виконуючи дії ділення або множення.

Рівняння з трьома діями відрізняються від простих рівнянь тим, що в перших рівняннях треба знайти вираз з невідомим. Залежно від того, якою є остання дія у виразі, вираз може бути доданком, зменшуваним, від’ємником, множником, діленим або дільником. Вираз з невідомим шукаємо за правилами знаходження цих компонентів. Компоненти рівняння в нашій вправі позначаємо дужкою знизу. Знайшовши вираз з невідомим, ми одержуємо простіше рівняння – вже з двома діями. В ньому знову шукаємо вираз з невідомим за тими ж правилами знаходження невідомих компонентів і одержуємо звичайне рівняння, з якого починали ознайомлення з темою «Рівняння».

В процесі розв’язування рівнянь учні повторюють послідовність виконання дій у виразах, де є дії першого і другого ступеня та дужки.

Вправа містить 12 рівнянь. Вибираємо рівняння, клацаючи на кнопках: в.1, в.2, … в.12.

   Реклама:

запустити вправу

Скачать / ЗавантажитиЩоб запустити вправи, на вашому комп'ютері повинен бути встановлений флеш-плеєр (Adobe Flash Player). Якщо у Вас ще не встановлений флеш-плеєр - завантажте його тут

   Реклама:

Weiter

Мета проекту "Самоучка"    
Навчити школярів розв’язувати рівняння з трьома (а сюди входять і рівняння з двома) діями. Повторити послідовність виконання дій у виразах з дужками, що містять дії першого та другого ступенів.Допомогти засвоїти алгоритм розв’язування таких рівнянь. Закріпити знання компонентів дій першого і другого ступеня та правила знаходження невідомих компонентів. Привчати учнів до виконання перевірки розв’язаного рівняння.
Новинки
Weiter


   Реклама:


  © Copyright Самоучка   Rambler's Top100  Конфіденційність  Посилання
Всі вправи є предметом авторського права і призначені тільки для особистого використання. Будь-яке копіювання або відтворення в друкарських і електронних ЗМІ заборонене без письмового дозволу адміністрації сайту. © samouchka.com.ua

скачати завантажити развиваючі цікаві флеш ігры для дітей хлопчиків та дівчаток онлайн online вивчення за допомогою компьютера дітям