Рус
Укр
Контакти
Про нас
Завантажити

   Підпишіться на розсилку новин
Ігрові вправи
для дошкільнят та молодшої школи від Самоучки


Підписатись листомДиски з вправами Самоучка
Математика: 4 клас    

Дроби

Вивчення дробів в початковій школі починається з ознайомлення учнів з частинами: половина, третя частина (третина), четвертина (чверть).

Виконуємо практичні вправи на поділ смужок, кругів, прямокутників, квадратів на 2, 3, 4, 8 рівних частин. Наголошуємо, що частини мають бути рівними. Пропонуємо практичні завдання: взяти третину від 12 горіхів, восьму частину від 24 насінин, половину яблука тощо. Учні мають усвідомити, що половину, третину, шосту частину утворюємо діленням на 2, 3, 6 рівних частин.

Через якийсь час вводимо позначення частин цифрами: 1/2, 1/3, 1/4, 1/6, 1/8. Тут уже даємо завдання: визначити, яку частину смужки (квадрата, круга) зафарбовано. Діти звикають до дії: щоб визначити назву однієї частини, треба вияснити на скільки рівних частин поділено ціле.

Далі знайомимо учнів з дробами, чисельники яких відмінні від одиниці: зафарбовуємо 3 четверті часточки і позначаємо дробом 3/4, ділимо квадрат на вісім рівних частин, з’ясовуємо, як називається кожна частина, зафарбовуємо 5 із них і записуємо одержаний дріб цифрами - 5/8. Щоб уникнути помилок в читанні дробу (п’ята восьма), тренуємось в називанні зафарбованих частин: дві восьмих, три восьмих, п’ять восьмих, шість восьмих, вказуємо, скільки восьмих не зафарбовано в кожному випадку і т.д.

У межах шестицифрових чисел маємо два класи: перший і другий. Одиниці, десятки й сотні становлять клас одиниць (перший клас). Одиниці тисяч, десятки тисяч і сотні тисяч становлять клас тисяч (другий клас). Одиниці, десятки і сотні — назви першого, другого і третього розрядів першого класу. Одиниці тисяч, десятки тисяч і сотні тисяч — назви першого, другого і третього розрядів другого класу.

Назви лічильних (розрядних) одиниць перших двох класів такі: для класу одиниць — одиниця, десяток, сотня; для класу тисяч — одиниця тисяч, десяток тисяч, сотня тисяч. Якщо одиниці якихось розрядів відсутні, то в усній нумерації їх не називають, а в письмовій — позначають нулем. Виділяють також одиниці класів. Одиницею класу тисяч є тисяча. Щоб прочитати чотирицифрове, п'ятицифрове або шестицифрове число, спочатку треба назвати, скільки в ньому одиниць класу тисяч, а потім, скільки одиниць класу одиниць (слово одиниць не вимовляють).

   Реклама:

запустити вправу

Скачать / ЗавантажитиЩоб запустити вправи, на вашому комп'ютері повинен бути встановлений флеш-плеєр (Adobe Flash Player). Якщо у Вас ще не встановлений флеш-плеєр - завантажте його тут

   Реклама:

Weiter

Мета проекту "Самоучка"    
Допомогти учням усвідомити утворення дробів поділом цілого на рівні частини. Тренувати в читанні та записі дробів з чисельниками, рівними одиниці та відмінними від одиниці.
Новинки
Weiter


   Реклама:


  © Copyright Самоучка   Rambler's Top100  Конфіденційність  Посилання
Всі вправи є предметом авторського права і призначені тільки для особистого використання. Будь-яке копіювання або відтворення в друкарських і електронних ЗМІ заборонене без письмового дозволу адміністрації сайту. © samouchka.com.ua

скачати завантажити развиваючі цікаві флеш ігры для дітей хлопчиків та дівчаток онлайн online вивчення за допомогою компьютера дітям