Вивчення клавіатури на уроках інформатики в початкових класах ми починаємо з ознайомленням їх з двома групами клавіш: символьні клавіші і клавіші управління курсором. Символьні клавіші у нас призначені, насамперед, для введення букв і цифр. Учням молодших класів дуже хочеться працювати з комп'ютером, причому, навчальні завдання вони виконують з неменшим задоволенням, ніж грають в комп'ютерні ігри. Роботу з символьними клавішами поділяємо на два етапи: вивчаємо клавіші для введення цифр, потім клавіші для введення букв. Разом з тими вправами, які створені для вивчення інформатики в початкових класах, для роботи з цифровими клавішами використовуємо вправи сайту «Самоучка». Першокласники із задоволенням вводять відповіді з цифрової клавіатури у вправі «Мурашка» (додавання і віднімання одиниці). Другокласники, перший рік приступивши до вивчення інформатики, можуть працювати з програмами «Допоможи саду», «Бджола», а також іншими, де використовується введення цифр з клавіатури, і які відповідають рівню вивчення програмного матеріалу з математики у другому класі. Вивчення буквеної клавіатури проводимо за допомогою тренажерів «клавіші ф і в а о л д ж» і наступні три, які викладені на сайті.
Окремий урок присвячуємо роботі з клавішами управління курсором, використовуючи матеріали підручників та зошитів. А для практичної роботи з комп'ютером - вправи «Клавіші стрілки».
Учитель вказує кожному учневі, який варіант він повинен виконати. Натискаючи клавіші зі стрілками, дитина отримує зразок фігури, яку малює в зошиті.
Реклама:
Щоб запустити вправи, на вашому комп'ютері повинен бути встановлений флеш-плеєр (Adobe Flash Player). Якщо у Вас ще не встановлений флеш-плеєр - завантажте його тут
Реклама:
Мета проекту "Самоучка"
Ознайомлення з клавіатурою. Управління діями виконавця за допомогою натиснення потрібної клавіші. Поняття команди і дії. Освоєння клавіш стрілок.