Рус
Укр
Контакти
Про нас
ЗавантажитиПідпишіться на розсилку новин
Ігрові вправи
для дошкільнят та молодшої школи від Самоучки


Підписатись листомДиски з вправами Самоучка
Безпека роботи на ПК    

Про безпеку роботи на комп'ютері

   Реклама:

При роботі на комп'ютері організм людини отримує певні навантаження, що характеризуються розумовою, зоровою і фізичною напругою. Широке використання комп'ютерів в системі освіти привело до необхідності проведення спеціальних досліджень впливу комп'ютерної техніки на дитячий організм. Це питання особливо актуальне останнім часом у зв'язку з повсякчасним впровадженням технологій, що забезпечують збереження здоров'я.

Узагальнюючи результати досліджень, зокрема Інституту вікової фізіології РАО, проведених з використанням сучасної комп'ютерної техніки, можна привести наступні рекомендації:

1. Найжорсткіші вимоги необхідно пред'являти до монітора.
Монітор повинен відповідати міжнародним стандартам безпеки - MPR II або ТСО 99, мати маркування LR- Low radiation. Частота кадрової розгортки повинна бути не менше 70 Гц. Розмір зерна не повинен перевищувати 0,25-0,28 мм.

На сучасному етапі кращими по безпеці визнаються монітори на рідких кристалах, системи LCD, так як вони позбавлені багатьох недоліків, властивих моніторам з електронно-променевим кінескопом. У зв'язку з цим бажано щоб діти, особливо дошкільного віку, користувалися комп'ютером, оснащеним саме таким монітором.

2. Сам комп'ютер (системний блок) повинен бути не раніше 1997 року випуску, що відповідає рівню Pentium II. Комп'ютери попереднього покоління не мають сучасних технічних можливостей і не підтримують сучасне програмне забезпечення.

3. Важливу роль в зменшенні фізичного навантаження на дитину при роботі з комп'ютером відіграють правильно підібрані меблі, в відповідні до зросту і віку дитини.

4. Монітор з електронно-променевим кінескопом обов'язково повинен бути встановлений задньою стінкою до стіни.

5. Комп'ютер повинен встановлюватися в добре провітрюваному приміщенні, де регулярно проводиться вологе прибирання.

6. Кімната повинна бути добре і рівномірно освітлена. Важливо не допускати відблисків на екрані монітора.

7. Для дитини 6 років, якщо вона абсолютно здорова, тобто відноситься за станом здоров'я до 1 групи, максимальний час одноразової роботи на комп'ютері - 15 хвилин.

Однак, не всі діти дошкільного віку абсолютно здорові, багато хто з них має ті або інші відхилення від норми, або навіть хронічні захворювання.
Для всіх дітей 5 років, а також 6-річних, які мають відхилення в стані здоров'я, час роботи на комп'ютері краще скоротити до 10 хвилин, для дітей 7-12 років - не більше 20 хвилин, для старших дітей - не більше півгодини.
Для дітей, що відносяться до групи ризику за станом зору, час, проведений біля комп'ютера, потрібно дозувати індивідуально.
При цьому періодичність занять з дитиною повинна бути не більш 2-х разів на тиждень.

Вчитель, який використовує в своїй роботі з дітьми комп'ютерні засоби навчання, зобов'язаний піклуватися про зниження несприятливих дій на організм дитини.

   Реклама:

Новинки
Weiter


   Реклама:


  © Copyright Самоучка   Rambler's Top100  Конфіденційність  Посилання
Всі вправи є предметом авторського права і призначені тільки для особистого використання. Будь-яке копіювання або відтворення в друкарських і електронних ЗМІ заборонене без письмового дозволу адміністрації сайту. © samouchka.com.ua

скачати завантажити развиваючі цікаві флеш ігры для дітей хлопчиків та дівчаток онлайн online вивчення за допомогою компьютера дітям